Muud vajalikud tarvikud puitmaterjalide lihvimisel on eelkõige grafiitriie, vilt ja Chevron lint.

graphite

Grafiitriie on riie, millele on lisatud grafiidikiht ja mille eesmärk on vähendada hõõrdumist lihvmasinates. Grafiitriie on lihtsalt paigaldatav lisavarustus, mille abil saab lihvmasinas suuremat survet avaldada, selleks kiirust vähendamata. Loe grafiitriide kasutamise kohta lähemalt meie blogi postitusest: Grafiitriide kasutamine on alternatiiv lihvimiskulude vähendamiseks (avaldatud 28.02.2018).

felt2

Vilt on villast või muust looduslikust toorainest kokku pressitud kangas, mida kasutatakse lihvmasinates taldadel ja profiittaldadel grafiitriide alusena. Sellist tööstuslikult kasutatavat vilti on tihendatud sünteetiliste kiududega, et suurendada vildi vastupidavust ja elastsust. Kasutusel on valge meriino vilt ja valge tihendatud vilt keskmise tihedusega 0,44 või tugevama tihedusega 0,5 paksustega 3, 5, 10, 15, 20 mm. Vildi kasutamine üheskoos grafiidiga annab viimistlusel hea lõpptulemuse.

chevron2

Chevron lint on aluslint, mida kasutatakse laia lihvlindi lihvmasinates, et pehmendada kontakti lihvlindi ja lihvtalla vahel. Loe chevron lindi kohta lähemalt meie blogi postitusest: Chevron lint (avaldatud 31.05.2019).

Chevron aluslindi kasutamise vajalikkuse ja efektiivsuse hindamine:

  1. Määrake kindlaks millise lihvimisoperatsiooni juures oleks vaja chevron linti aluslindina kasutada?
  2. Kuidas see chevron lint sobitub lihvmasinasse? Siin on mõeldud nii lindi mõõtmeid, kui ka vildi ribade suurust, tihedust ja asukohta, mis otseselt mõjutavad lihvimise lõpptulemust.
  3. Määrake kindlaks kui tihti kontrollitakse vildi ribade seisundit, sest need kuluvad, kahjustuvad ja vananevad?
  4. Leidke viis kuidas hinnata chevron lindi töökindlust? Jälgige kui kaua Chevron lint lihvmasinas vastu peab?
  5. Leidke süsteem kuidas hinnata lihvimise lõpptulemust, kui kasutada chevron linti aluslindina?

 

HÜVA NÕU