Scandinavian Outdoor Award (SOA) on konkurss, mis toimub alates 2005. aastast, et toetada Skandinaavia toodete ja disaini uuendusi ning edendada uusi liikmestooteid.

Scandinavian Outdoor Award on muutunud oluliseks auhinnaks. Žürii koosneb Euroopa prestiižikatest välisajakirjanikest ja tänu sellele, et tooted on testitud praktikas ning väliskeskkonnas, on auhind saanud austust ja tunnustust nii tootjate kui ka müüjate poolt. Auhinnatud parim toode peab põhinema funktsionaalsusel, kvaliteedil, innovatsioonil, disainil ja jätkusuutlikkusel. Üldine võitja peab pakkuma iga spetsifikatsiooni kõige täiuslikumat tulemust. Peakategooriad on üldine ja jätkusuutlikkuse auhind ning lisaks neile on veel mitu alamkategooria auhinda nagu rõivaste, jalatsite, laste, riistavara ja tehnoloogia auhind.

Kvaliteetne Rootsi nugade tootja 1891. aastast Morakniv teatas, et nende uus sakilise servaga ujuv nuga on taotlenud prestiižset Scandinavian Outdoor Award auhinda. Rahvusvaheline žürii nimetaski Scandinavian Outdoor Award’i kevad/suvi 2019 üldvõitjaks Morakniv’i sakilise servaga ujuva noa. Žürii viitas selle noa tasakaalustamata jõudlusele ja üldisele kujundusele lisades, et super kerge kaal teeb selle „suureks noaks“ mitte ainult veespordiharrastajatele vaid üldse matkajatele. „Mida rohkem me Morakniv’i nuga katsetasime, seda rohkem me seda ka armastasime.“

Arvestades tugevat konkurentsi on selline üldvõit suur tunnustus. Morakniv on lisanud sakilise servaga ujuva noa oma toodete seeriate hulka. Selle noa omadused muudavad ta suurepäraseks abivahendiks meremeestele, kaluritele, paadisõitjatele ja kõigile teistele vee peal viibivatele professionaalidele ning amatööridele.

HÜVA NÕU
Floatingserratedknifevees