Innovatiivse võrgutehnoloogia kasutamine abrasiivmaterjalide tootmises on juba pikaajalisem protsess.  Teerajajaks selles valdkonnas on olnud Mirka. Nüüd on ka teised tootjad jõudnud turule võrgutehnoloogial põhinevate toodetega.

Võrgutehnoloogia on erinev teistest traditsioonilistest lihvimistehnoloogiatest. Võrgutehnoloogia puhul on alusmaterjaliks võrkkangas, millele on liimitud abrasiivi terad. Tuhanded väikesed  augukesed võrkkangas tagavad pideva tolmueemalduse. Kuna abrasiivi ja lihvitud pinna vahelisest ruumist eemaldatakse tolm, tähendab see seda, et abrasiiviterad lõikavad pinda efektiivsemalt.  See, et tolm pidevalt eemaldatakse ära, muudab lihvimise peaaegu tolmuvabaks. Hoides abrasiivi ja lihvimispinda pidevalt tolmuvaba, pikeneb omakorda abrasiivi eluiga. Abrasiiv säilitab oma agressiivsed omadused kogu pinna ulatuses, lihvimine muutub ühtlasemaks ja tõhusamaks, parandades töö kvaliteeti. See, et võite alati näha ja kontrollida, kuidas lihvimine toimub, välistab ka  näiteks ülelihvimise võimaluse. Ühtlasi pole enam ohtu, et tolm ajaks lihvketta täis ja tekitaks sellega lihvitavale pinnale sooni.

Seega võime kindlalt väita, et uus innovatiivne võrgutehnoloogia on tolmuvaba lihvimissüsteem, mis on kauakestev ja ummistuskindel. Samuti võib seda pidada universaalseks, sest see sobib pahtli, puit- ja värvitud pindade ning komposiitmaterjalide lihvimiseks. Töökeskkonna ohtude ja nendega seotud tõsiste terviserikete seisukohast on see tõsine samm töötaja tervise, tingimuste, tõhususe ja motivatsiooni parandamiseks.

+ PLUSSID – MIINUSED
TÕHUSAM (abrasiiv on agressiivsem ja  lõikab pinda effektiivsemalt)
KALLIM (kui traditsioonilised lihvmaterjalid)
KAUAKESTVAM (abrasiiv on ummistuskindel ja abrasiivi eluiga on pikem)
ÖKONOOMSEM (vähenevad ajakulu ja kulumaterjalid)
KVALITEETSEM (paraneb töö kvaliteet)
SÄÄSTVAM (säästab tervist ja töökeskkonda)
HÜVA NÕU
tolmuvaba