//Grafiitriide kasutamine on alternatiiv lihvimiskulude vähendamiseks

Grafiitriide kasutamine on alternatiiv lihvimiskulude vähendamiseks

1.  OLEMUS JA EESMÄRK: Grafiitriie on riie, millele on lisatud grafiidikiht ja mille eesmärk on vähendada hõõrdumist lihvmasinates. Grafiitriie on lihtsalt paigaldatav lisavarustus, mille abil saate lihvmasinas suuremat survet avaldada, selleks kiirust vähendamata.

2. SÄILITAMINE JA KÄITLEMINE: Grafiitriiet tuleb hoiustada toatemperatuuril (ideaalne 24º C) kuivas siseruumis (suhteline niiskus 35 – 50%). Enne mistahas käitlemist tuleb grafiitriiet soojendada temperatuurini 24º C, sest madalamal temperatuuril muutub grafiitriie rabedaks ja puruneb. Kui grafiitriiet kasutatakse kumeratel pindadel tuleb seda enne kuumutada kuni 40º C, sest see tagab täieliku paindlikkuse ilma pragudeta. Grafiitriie võib töötada madalamal temperatuuril kui oli vajalik paigaldamiseks, kuid grafiitriiet ei tohiks kasutada kõrgemal temperatuuril kui 149º C, sest siis see hakkab lagunema.

3. KASUTAMINE: Grafiitriide kasutamise eelised:

jahutatud lihvimine

vähenenud ummistused

vähenenud pinnamärgid

väiksem lihvmasina osade kulumine

suurem lihvlindi eluiga

parem pinnakvaliteet

suurem stabiilsus

suurem tootlikkus

vähenenud üleminekud

vähenenud energiatarbimine

4. HOOLDAMINE JA ASENDAMINE: Veenduge, et grafiiti ja selle all kasutatavat vilti kontrollitakse lihvmasinates regulaarselt igal nädalal. Vajadusel (näiteks kui grafiidil on välised osad)  võib grafiiti lihvida lihvpaberiga (karedus P120). Kui grafiit on kulunud ebaühtlaselt või üldse kulunud, tuleb grafiitriie välja vahetada. Grafiitriide eluiga sõltub paljudest teguritest:

lihvmasina rakendusest ja seadistamisest

materjalist, mida lihvitakse

kasutatavast lihvlindi tüübist

5. MÕÕTMED JA TELLIMINE: Grafiitriide laius on vahemikus 25 mm – 914 mm. Standardlaiused on 150 mm ja 200 mm. Grafiitriide rulli pikkus on 46,72 m. Grafiitriiet müüakse jooksvas meetris. Grafiitriide tellimisel peate teadma, millist tüüpi ning kui laia ja kui pikka grafiitriiet soovite. Miinimum tellimust ei ole ja tellimuste täitmisele kulub kuni 2 nädalat. Eritellimusel on võimalik grafiitriiet saada koos teibiga.

HÜVA NÕU
2018-02-26T10:50:59+03:0028.02.2018|Tulipunktis|