Harjaslihvmasinad on laialdaselt kasutusel paljudes erinevates tööstusharudes, eelkõige mööblitootmises. Harjaslihvijatega on võimalik teha palju tööoperatsioone nagu pinna ettevalmistamine, viimistlemine, vahelihvimine, pehmendamine, kraatimine jm.

Harjaslihvija koosneb spetsiaalsest rummust või kettast, otsaflantsidest, lihvliistakutest ja toestusharjastest. Rummud ja kettad on saadaval erinevates mõõtmetes. Oluline on teada rummu või ketta soone kuju ning mõõtmeid, mis on mõeldud lihvliistakute ja toestusharjade hoidmiseks. Lihvliistakuid ja toestusharjaseid hoiab koos plastikust korpus. Plastikust korpus võib olla erineva kuju ning mõõduga ja seepärast ongi oluline jälgida, et ta sobiks rummu või ketta soonega.

Toestusharjased on tehtud nn tampico kiust ja need on mõeldud selleks, et toetada lihvliistakuid ning hoida kontaktsurvet töödeldaval komponendil. Lihvliistakud on ribastatud või ribastamata painduvad lihvriide ribad, millede karedus sõltub kavandatavast rakendusest.

Harjaslihvmasinates võib kasutada erineva ribastuse ja karedusega lihvliistakuid. Oluline on, et lihvimisharjased oleksid täielikult paindlikud, mis võimaldavad kasutajal avaldada õiget lihvimissurvet. Määrates kindlaks harjaslihvija õige läbimõõdu ning kõige sobivama pöörlemiskiiruse, on optimaalseid tulemusi kerge saavutada.

Sellistes harjaslihvmasinates saab lihvimissurvet ja pöörlemiskiirust reguleerida, jõudlust optimeerida ja koos sellega lihvliistakute eluiga pikendada. Kõik see kokku omakorda vähendab energia tarbimist ja lihvliistakute vahetamist nõudvaid seisakuid. Lõpptulemusena on võimalik saavutada  märkimisväärne kokkuhoid tööjõu kasutamises ning värvi- ja laki kulumaterjalides.

Meie väite, et harjaslihvijate kasutamine on taskukohane, tõestuseks lisame siia ühe standardse harjaslihvija maksumuse näite:

alumiiniumist rumm Ø180 mm laiusega 100 mm, sirge soon, 36 segmenti 37.20(hind sisaldab km)
alumiiniumist otsaflants Ø180 mm 24.00(hind sisaldab km)
alumiiniumist lahtivõetav otsaflants Ø180 mm (selle võib asendada ka tavalise otsaflantsiga) 36.00(hind sisaldab km)
lihvliistakud P42 laiusega 100 mm ribastusega 4-7 või 7-20 ja toestusharjased kokku 36 segmenti 75.60(hind sisaldab km)

Sellise süsteemi esialgne kulumaksumus kokku on 172.80 EUR. Edaspidised kulud on seotud ainult lihvliistakute ja toestusharjaste väljavahetamisega.

HÜVA NÕU